Tu jesteś > Strona Główna > Artykuły > Importowanie towarów z Chin na zlecenie - czy warto się tym zainteresować?

Importowanie towarów z Chin na zlecenie - czy warto się tym zainteresować?

Data dodania:
2022-11-16 10:51:36

Importowanie towarów z Chin może się odbywać na kilka różnych sposobów. Warto wziąć pod lupę przede wszystkim import na zlecenie. Współpraca z pośrednikiem niesie za sobą wymierne korzyści, ponieważ pośrednik jest w stanie zweryfikować dostawców i przyspieszyć proces wysyłki zamówionych towarów. Co jeszcze należy wiedzieć na ten temat?

Import z Chin na zlecenie - co za tym przemawia?

Import towarów z Chin musi być bardzo dokładnie przemyślany. Dzięki temu po drodze ominie się różne nieprzyjemności. Pośrednik doprowadzi do tego, że importowanie towarów stanie się nie tylko opłacalne, ale też bezpieczne. Najpierw trzeba go jednak znaleźć, dlatego należy się zaangażować w poszukiwania i bazować na opiniach doświadczonych oraz obeznanych w temacie znajomych. Pośrednicy współpracujący z importerami zadbają o:

 - sprawdzenie jakości zamawianych towarów,

 - sprawdzenie, czy pożądane towary mogą być w ogóle dopuszczone do sprzedaży na terenie Polski,

 - sprawdzenie, czy towary posiadają niezbędne atesty i certyfikaty,

 - sprawdzenie, czy dostawca jest legalnie działającą firmą.

Nie da się ukryć, że pomoc w importowaniu wyrobów z Chin to bardzo duże udogodnienie, dlatego nie warto się nad tym zbyt długo zastanawiać. Dzięki temu importer będzie dużo spokojniejszy. 

Transport produktów z Chin na zlecenie - o czym jeszcze wypada wiedzieć?

Transport produktów z Chin na zlecenie musi być dopracowany do perfekcji na każdej możliwej płaszczyźnie. W związku z tym warto dokładnie przeanalizować ISZTAR. To system gromadzący w sobie taryfy celne dla poszczególnych produktów. Znajdzie się tam wszystkie niezbędne informacje o nomenklaturze towarowej, stawkach podatku VAT, obowiązujących akcyzach i ewentualnych ograniczeniach w imporcie oraz eksporcie. Nieznajomość tego systemu może skutkować bardzo przykrymi konsekwencjami.

 

Innym aspektem, którego absolutnie nie można lekceważyć jest produkcja OEM, a więc wykonywanie produktów w standardzie innym, niż ten, który jest zazwyczaj oferowany w chińskich fabrykach. Chodzi tutaj o standardowy OEM, który pozwala na dokonywanie drobnych zmian bez konieczności ingerowania w konstrukcję danego produktu. Mowa m.in. o zmianie koloru poszczególnych elementów, zmianie nadruku czy też indywidualnie zaprojektowanym opakowaniu. Każda osoba zabierająca się za importowanie towarów z Chin musi też znać obowiązujące przepisy prawa międzynarodowego, dlatego opłaca się nawiązać współpracę z wykwalifikowanym prawnikiem. Tyczy się to przede wszystkim przepisów związanych z handlem i przewozem dóbr oraz ich odsprzedażą, ale też kwestii podatkowych. 

Aktualności


2022-11-16 10:51:36

Importowanie towarów z Chin może się odbywać na kilka różnych sposobów. Warto wziąć pod lupę przede wszystkim import na zlecenie. Współpraca z pośrednikiem niesie za sobą wymierne korzyści, ponieważ pośrednik jest w stanie zweryfikować dost...

Więcej